AKO SPRÁVNE ZABALIŤ BALÍK

Aby bola Vaša zásielka doručená včas a aby sa zabránilo poškodeniu, pripravili sme pre Vás pár rád ako dobre pripraviť Váš balík na odoslanie. Na balenie používajte len pevné a nepoškodené krabice. Balíky až do hmotnosti 70 kg, nemusia byť na palete. Ak je však Váš balík ťažší ako 23 kg, nalepte prosím na krabicu štítok s nápisom “HEAVY”.

1. Vnútro zásielky musí obsahovať aj výplň

Spolu obsahom zásielky vkladajte do krabice aj výplň. Na balenie používajte krabice vždy len o niečo väčšie ako je posielaný predmet. V prípade, ak by bola použitá veľmi veľká krabica vzhľadom na posielaný predmet, bolo by potrebné veľké množstvo výplne a to by mohlo spôsobiť deformáciu balíka počas prepravy.
photo-07

2. Spôsob zalepenia krabice

Na zalepenie balíka použite dostatočné množstvo lepiacej pásky. Zásielku v žiadnom prípade neprevezujte žiadnym špagátom, lanom ani šnúrkou.
photo-07

3. Spôsob ako správne nalepiť prepravný štítok

V prípade, že ste na balenie nepoužili novú ale už staršiu krabicu, treba z nej odstrániť všetky ostatné štítky, nálepky alebo značenia. Prepravný štítok nalepte na vrchnú časť krabice aby nebol prepravný štítok nijako prehnutý cez okraj. Odporúčame kópiu štítku vložiť do krabice a v prípade poškodenia prepavného štítku na krabici, by to bolo nápomocné.
photo-07

Ako správne pripraviť paletu na odoslanie

Aby bola Vaša paleta doručená včas a aby sa zabránilo poškodeniu, pripravili sme pre Vás pár rád ako dobre pripraviť paletu na odoslanie. Prepravujeme stohovateľné aj nestohovateľné palety. Ak je možné Vašu paletu stohovať ale neprajete si to - aby nedošlo k prípadnému poškodeniu, oznámte to písomne na paletu. Ak je tovar na palete naukladaný do “pyramídy” je jasné, že nebudú na nej nastohované iné palety.

1. Ukladanie tovaru na paletu

Tovar na paletu ukladajte vždy tak, aby nepresahoval okraj palety. Nedokážeme prepraviť palety, ktorých tovar presahuje okraj palety.
photo-07

2. Spevnenie palety

Tovar na palete je vždy potrebné spevniť aby ostal počas prepravy na svojom mieste. Na spevnenie vždy používajte strečovú fóliu, viazacie prostredky alebo popruhy. Nezabudnite vždy spevnovať tovar spolu aj s paletou.
photo-07

3. Ako baliť nepravidelné predmety

Valcovité predmety
Valcovité predmety musíme na paletu vždy upevňovať popruhmi. Dávajte pri tom pozor diely nepresahovali okraj palety.
photo-07
Tovar s ostrými hranami
Predmety s otrými hranami bez obalu pripevníme k palete pomocou sťahovacej pásky. Ostré časti predmetu, ktoré vyčnievajú, je potrebné vždy dôkladne obaliť.
photo-07

4. Ako správne nalepiť štítok

Prepravný štítok, príp. ďalšie štítky vždy nalepte na bočnú stranu palety, tak aby nebol prepravný štítok nijako prehnutý cez okraj. Lepenie štítka na materiály, kde by nemusel štítok pevne držať (napr. drevo, guma, textil) spevníme lepiacou páskou, zošívačom alebo lepidlom.
Odporúčame vložiť kópiu prepravného štítku dovnútra jednej z krabíc alebo ju nalepiť na prepravovaný tovar ešte pred jej obalením do strečovej fólie. V prípade poškodenia prepavného štítku na palete, by to bolo nápomocné.
photo-07