Kuriér do Čiech / Českej republiky

list do Čiech, balík do Čiech, paleta do Čiech

Spoločnosť Globdeli umožňuje ľahké, spoľahlivé a cenovo dostupné posielanie balíkov do celého sveta. Odoslanie balíka do Čiech cez našu spoločnosť nie je žiadny problém. Zo Slovenska, môžete odoslať zásielku do miest ako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec alebo do akéhokoľvek iného mesta v Českej republike.

Radi Vám sprostredkujeme prepavu do Čiech pre Vašu zásielku. V prípade zásielok posielaných cez našu spoločnosť Globdeli, je rýchlosť a spoľahlivosť – naša priorita. Pre Vašu zásielku vieme zabezpečiť štandardnú prepravu alebo expesnú prepravu. Môžete si vybrať tú, ktorá Vám bude najlepšie vyhovovať. Na expresné doručovanie Vašich zásielok používame iba špičkové prepravné spoločnosti ako sú DHL EXPRESS a UPS, pretože ponúkajú kvalitné expresné služby na vysokej úrovni. Pri expresnom doručení môže byť zaśielka doručená do 24 hodín. Radi Vám poskytneme aj štandardnú prepravu pre Vašu zásielku cez prepravné spoločnosti ako GLS alebo UPS, ktoré ponúkajú štandardné služby za priateľnú cenu. V prípade, ak posielate tovar, ktorý je ťažko zabaliť do kartónovej krabice napr. pneumatiky, môžete využiť prepravnú spoločnosť TOPTRANS.

 

Dá sa poslať do Čiech na dobierku?

Do Českej republiky Vám vieme poskytnúť poslanie zásielky aj na dobierku. Využiť na to môžete prepravnú spoločnosť GLS. Maximálna dobierková suma je 85 000 CZK. Dobierková suma sa zadáva v českých korunách. Na hlavnej stránke www.globdeli.sk, pri zisťovaní ceny za prepravu, si zaškrtnite možnosť “dobierka”. Následne pri objednávaní prepravy, v treťom kroku “zásielka”, si zadáte dobierkovú sumu a účet na pripísanie dobierkovej sumy. Na základe dobierkovej sumy, sa Vám mení aj poplatok za dobierku. V tomto kroku ste o presných poplatkoch oboznámený. Účet na vyplatenie dobierkovej sumy sa zadáva v tvare IBAN. Dobierková suma Vám bude pripísaná najneskôr do 7. pracovných dní odo dňa prevzatia zásielky príjemcom. Zvyčajne to trvá 3 pracovné dni.

 

Čo prepravujeme?

Do Čiech vieme sprostredkovať prepravu pre listy, balíky a palety. Pri preprave listu, je povolené prepraviť v ňom len dokumenty v papierovej forme (napr. tlačívá, fotky, vizitky,… ). V prípade, že ste do obálky zabalili niečo, čo nemá papierovú formu (napr. bižutériu, USB, pero,..) pri zadávaní objednávky si prosím vyberte, že posielate “balík”. Zabránite tým prípadným komplikáciám a vráteniu zásielky bez nároku vrátenia peňazí. Pri preprave balíka nezabudnite, že balík musí byť vždy zabalený v krabici ak využívate prepravné spoločnosti GLS, UPS alebo DHL EXPRESS. V prípade, ak si vyberiete prepravnú spoločnosť TOPTRANS, zásielku stačí zabaliť do strečovej fólie – nie je potrebný kartónový obal. Táto spoločnosť je vhodná na posielanie napr. pneumatík alebo tovaru, ktorý je ťažko zabaliť do kartónovej krabice. Prepravovať v balíku môžete čokoľvek čo nie je zakázané na prepravu. Ťažšie predmety, sa už nemôžu prepravovať v balíku, ale musia byť na palete.

 

 

Ako poslať balík do Čiech?

Predtým ako pošlete svoju zásielku do Čiech sa prosím ujistite, že máte kompletnú adresu príjemcu aj spolu s telefónnym číslom. Kedže posielate zásielku v rámci Európskej Únie, nemusí byť k zásielke priložený žiadny ďaľší sprievodný dokument – stačí len prepravný štítok. Zásielky posielané v rámci Európskej Únie nepodliehajú žiadnemu colnému konaniu, preto za Vašu zásielku nebudú účtované žiadne dodatočné poplatky.

 

Koľko stojí balík do Čiech?

Cenu prepravy zistíte veľmi jednoducho. Využijete na to jednoduchý formulár na hlavnej stránke. Cena bude stanovená na základe veľkosti a hmotnosti zásielky. Po zadaní potrebných údajov Vám systém následne zobrazí všetky možnosti dopravy spolu s cenou a predpokladaným dátumom doručenia.

 

Prečo poslať balík do Čiech cez Globdeli?

  • Prepravu pre zásielku objednáte z pohodlia domova
  • Objednanie je jednoduché a rýchle
  • Rýchla, expresná, letecká preprava pre zásielky
  • Spoľahlivá štandardná preprava pre zásielky
  • Zásielku vyzdvihneme na Vami zvolenej adrese
  • Doručenie balíkov až k dverám príjemcu v Českej republike
  • Poistenie do sumy 60 EUR zadarmo
  • Zákaznicky servis: sme k dispozícií v prípade akýchkoľvek otázok

 

Čo neposielať v zásielke?

V zásielkách posielaných do Čiech alebo neprepravujeme aerosoly a s nimi spojené deodoranty, antiperspiranty, laky na vlasy, farby v spreji, alkoholické nápoje a iné drahé tekutiny v sklenených fľašiach, zvieraciu kožu (z nedomácich zvierat), zvieracie a ľudské pozostatky, akékoľvek baterky a batérie (batéria v notebooku, autobatérie,..), položky mimoriadnej hodnoty (napr. umelecké diela, starožitnosti, drahokamy, zlato a striebro, valuty, cenné papiere, certifikáty), nebezpečné tovary / rizikové látky, zbrane, munícia, kožušiny, slonovinu a výrobky zo slonoviny, živé zvieratá, peniaze a obchodovateľné cenné papiere, rýchlo sa kaziace tovary, osobný majetok, rastliny, pornografický materiál, semená, známky mimoriadnej hodnoty, tabak a tabakové výrobky, parfémy, potraviny, čaj a koreniny, krehké tovary (možný pád zásielky 1 m), batožinu bez sprievodu, výbušniny, horľaviny, rádioaktívne látky, žieraviny, alebo zapáchajúce látky a iné nebezpečné látky, drogy, lieky, psychotropné látky s výnimkou predmetov, ktoré zasielajú zákonne na to oprávnené inštitúcie na vedecké alebo zdravotnícke účely, zásielky, ktoré majú na obale alebo na viditeľnej časti obsahu nápisy alebo kresby porušujúce zákon.

Naša spoločnosť nezabezpečuje prepravu zásielok, v ktorých je tovar, ktorý zakazuje buď zákon alebo predpis ktorejkoľvek federálnej, štátnej alebo miestnej vlády v krajine pôvodu alebo určenia. Ďalej odmietame prepraviť tovar, ktorý porušuje platné vývozné, dovozné či iné zákony. Nezabezpečujeme prepravu zásielok s tovarom, ktorý ohrozuje bezpečnosť zamestnancov, zástupcov a subdodávateľov spoločnosti, dopravné prostriedky, alebo ktorý by mohol znečistiť alebo inak poškodiť tovar alebo zariadenie.

Naša spoločnosť si vyhradzuje právo odmietnuť alebo pozastaviť prepravu akejkoľvek zásielky, ktorá neuvádza úplné kontaktné informácie odosielateľa a príjemcu a neúplné informácie o tovare (ten musí byť popísaný, klasifikovaný alebo zabalený a označený spôsobom vhodným pre prepravu a sprevádzaný potrebnou dokumentáciou).