Kuriér z Indie na Slovensko

list z Indie, balík z Indie, paleta z Indie

Potrebujete importovať zásielku z Indie na Slovensko? Spoločnosť Globdeli umožňuje ľahké, spoľahlivé a cenovo dostupné posielanie balíkov z celého sveta na Slovensko. Odoslanie balíka z Indie cez našu spoločnosť nie je žiadny problém. Môžete importovať zásielku na Slovensko z miest ako Díllí, Bombaj / Mumbai, Bangalore, Hyderábád, Ahmadábád, Kalkata, Chennai / Madras alebo z akéhokoľvek iného mesta v Indií.

Importovať zásielku z Indie na Slovensko cez našu spoločnosť Globdeli, môžete pomocou špičkových prepravných spoločností ako sú DHL EXPRESS a UPS. Ponúkajú službu “od dverí k dverám”. Vybrali sme pre Vás práve tieto prepravné spoločnosti, pretože ponúkajú kvalitné služby na vysokej úrovni. Vďaka nim bude import zásielky na Slovensko úplne jednoduchý a bezproblémový.
Rýchlosť a spoľahlivosť je naša priorita.

Po objednaní a zaplatení Vašej objednávky získate prístup k úplnému sledovaniu Vašej zásielky online, ktoré Vám umožní sledovať – kde sa Vaša zásielka práve nachádza alebo kedy sa očakáva jej doručenie na Slovensko.

Čo prepravujeme?

Z Indie vieme sprostredkovať prepravu pre listy, balíky a palety. Pri preprave listu, je povolené prepraviť v ňom len dokumenty v papierovej forme (napr. tlačivá, fotky, vizitky,… ). Všetky listy a dokumenty sú prepravované v bezcolnom režime. Ak sa v liste nachádza nejaký predmet, colné konanie je nutnosť. V prípade, že ste do obálky zabalili niečo, čo nemá papierovú formu (napr. bižutériu, USB, pero,..) pri zadávaní objednávky si prosím vyberte, že posielate “balík”. Zabránite tým prípadným komplikáciám a vráteniu zásielky bez nároku vrátenia peňazí. Pri preprave balíka nezabudnite, že balík musí byť vždy zabalený v krabici. Prepravovať v balíku môžete čokoľvek (napr. oblečenie, hračky,..), čo nie je zakázané na prepravu. Ťažšie predmety, sa už nemôžu prepravovať v balíku, ale musia byť na palete.

Ako poslať balík z Indie?

Predtým ako pošlete svoju zásielku z Indie na Slovensko sa prosím uistite, že máte kompletnú adresu odosielateľa aj spolu s telefónnym číslom. Keďže India nie je členským štátom Európskej Únie, musí byť k zásielke priložená vyplnená sprievodná faktúra, výnimkou sú iba listy, ktoré sa odosielajú v bezcolnom režime. Ako sa k takej sprievodnej faktúre dostanem? Žiadny problém – bude Vám zaslaná na Váš e-mail, po zaplatení Vašej objednávky. Faktúru je potrebné vytlačiť a podať kuriérovi spolu so zásielkou.

Koľko stojí balík z Indie?

Cenu prepravy zistíte veľmi jednoducho. Využijete na to jednoduchý formulár na hlavnej stránke. Cena bude stanovená na základe veľkosti a hmotnosti zásielky. Po zadaní potrebných údajov Vám systém následne zobrazí všetky možnosti dopravy spolu s cenou a predpokladaným dátumom doručenia.

Colné konanie importovanej zásielky z Indie na Slovensko

Vieme poskytnúť dovezenie dokumentov, balíkov alebo paliet na Slovensko. Balíky a palety dovezené na Slovensko z iných krajín ako z krajín Európskej Únie, čiže aj z Indie, môžu podliehať plateniu colných poplatkov. Colné poplatky určuje colný úrad na Slovensku podľa platného sadzobníka. Zvyčajne sa za zásielku platí CLO a DPH. Colné poplatky sa vypočítajú z hodnoty tovaru. Oslobodenie od cla a DPH má väčšina zásielok s hodnotou do 22 EUR. Takéto zásielky sa spracovávajú bez colného konania. V prípade, ak má Vaša zásielka hodnotu nad 22 EUR do 150 EUR platí sa len DPH. Nie je to vždy pravidlom – niektoré tovary nemusia mať výnimku.

Balíky a palety musia mať priloženú sprievodnú faktúru, z niektorých krajín sa vyžadujú aj iné dokumenty. Radi Vám poskytneme základné dokumenty potrebné k colnému konaniu Vašej zásielky.

Prečo poslať balík z Indie cez Globdeli?

  • Prepravu pre zásielku objednáte z pohodlia domova
  • Objednanie je jednoduché a rýchle
  • Expresná a spoľahlivá letecká preprava pre zásielky
  • Zásielku vyzdvihneme na Vami zvolenej adrese kdekoľvek v Indií
  • Doručenie balíkov až k dverám
  • Sledovanie zásielky po celú dobu z Indie online
  • Poistenie do sumy 60 EUR zadarmo
  • Sprievodné dokumenty vybavíme za Vás
  • Zákaznícky servis: sme k dispozícií v prípade akýchkoľvek otázok

Čo neposielať v zásielke?

V zásielke importovanej z Indie sa nesmú posielať aerosoly a s nimi spojené deodoranty, antiperspiranty, laky na vlasy, farby v spreji, alkoholické nápoje a iné drahé tekutiny v sklenených fľašiach, zvieraciu kožu (z nedomácich zvierat), zvieracie a ľudské pozostatky, akékoľvek baterky a batérie (batéria v notebooku, autobatérie,..), položky mimoriadnej hodnoty (napr. umelecké diela, starožitnosti, drahokamy, zlato a striebro, valuty, cenné papiere, certifikáty), nebezpečné tovary / rizikové látky, zbrane, munícia, kožušiny, slonovinu a výrobky zo slonoviny, živé zvieratá, peniaze a obchodovateľné cenné papiere, rýchlo sa kaziace tovary, osobný majetok, rastliny, pornografický materiál, semená, známky mimoriadnej hodnoty, tabak a tabakové výrobky, parfémy, potraviny, čaj a koreniny, krehké tovary (možný pád zásielky 1 m), batožinu bez sprievodu, výbušniny, horľaviny, rádioaktívne látky, žieraviny, alebo zapáchajúce látky a iné nebezpečné látky, drogy, lieky, psychotropné látky s výnimkou predmetov, ktoré zasielajú zákonne na to oprávnené inštitúcie na vedecké alebo zdravotnícke účely, zásielky, ktoré majú na obale alebo na viditeľnej časti obsahu nápisy alebo kresby porušujúce zákon.

Naša spoločnosť nezabezpečuje prepravu zásielok, v ktorých je tovar, ktorý zakazuje buď zákon alebo predpis ktorejkoľvek federálnej, štátnej alebo miestnej vlády v krajine pôvodu alebo určenia. Ďalej odmietame prepraviť tovar, ktorý porušuje platné vývozné, dovozné či iné zákony. Nezabezpečujeme prepravu zásielok s tovarom, ktorý ohrozuje bezpečnosť zamestnancov, zástupcov a subdodávateľov spoločnosti, dopravné prostriedky, alebo ktorý by mohol znečistiť alebo inak poškodiť tovar alebo zariadenie.
Naša spoločnosť si vyhradzuje právo odmietnuť alebo pozastaviť prepravu akejkoľvek zásielky, ktorá neuvádza úplné kontaktné informácie odosielateľa a príjemcu a neúplné informácie o tovare (ten musí byť popísaný, klasifikovaný alebo zabalený a označený spôsobom vhodným pre prepravu a sprevádzaný potrebnou dokumentáciou).